Obavijest

NK Rudar

nogomet_nk_rudar_2009_04.jpgDana 8.10.2009.g. po lijepom,sunčanom i prazničnom vremenu odigrane su dvije prijateljske utakmice na igralištu „Šoderka“ u Murskom Središću.NK Rudar (veterani) – Elektra Čakovec  4:3
NK Rudar – NK Varteks  8:0Kako rezultat bez objašnjenja ne govori baš puno, evo i kratkog opisa sa utakmica:
Predigra utakmice veterani NK Rudara su dokazali kako se uistinu može pobijediti i protivnika i suca, jer suðenje je bilo na nekom novom „navijačkom“ nivou.
Razumljivo je da sudac Dražen Srpak osjeća neku dužnost pomoći Elektri Čakovec zbog njihove velike pomoći oko rasvjete igrališta, ali veterani su dokazali da ih ništa ne može spriječiti  da svojim vatrenim srcima odnesu pobjedu, pa čak ni pokušaj da se domaćem golmanu dodijeli žuti karton, a kasnije i………
nogomet_nk_rudar_2009_08.jpgNaravno i o utakmici Varteksa možemo reći da rezultat ne prikazuje pravo stanje, jer u prvom poluvremenu se išlo na odmor sa jednim golom zaostatka, a nakon vrlo dobrog otpora Varteksu trener Glavina Robi odlučio je dati priliku i juniorima te je time i otpor domaćina oslabio,  nakon čega smo dobili i preostale golove a i kondicijski se nije moglo izdržati svih 90 minuta, pa je Varteks u drugom dijelu zasluženo pobijedio.
Varteksu čestitamo na fer igri i zahvaljujemo na  odazivu,  te mu  želimo  puno uspjeha u budućem natjecanju.
Ipak ostaje dojam da su igrači NK Rudar-a odigrali jednu fenomenalnu utakmicu sa puno žara, a što pokazuje da i u prvenstvu mogu puno više.