U Centru za kulturu  “Rudar” jučer su proglašeni najbolji sportaši Murskog Središća, a ujedno  uspješni pojedinci i udruge kroz cijelu 2017. godinu. Priznanja i nagrade uručili su im gradonačelnik M. Središća Dražen Srpak i saborski zastupnik gospodin Darko Horvat.

NAJ SPORTAŠ GODINE:

EVA VARGA – članica Udruge mažoretkinja Mursko Središće

Prvenstvo Hrvatske u mažoret plesu – Koprivnica 2017. – solo s rekvizitima, najmlađi – 3. mjesto

Europsko prvenstvo u mažoret plesu – Allmere Nizozemska – solo acessories juvenile – 12. mjesto

International twirling and amjorette dance festival Samoborfest 2017. – 1. mjesto

NAJ MOMČAD GODINE:

OSNOVNA ŠKOLA MURSKO SREDIŠĆE ŠKOLSKO SPORTSKO DRUŠTVO „KONDOR”

ATLETSKA EKIPA učenica 5./6. razred

– županijske, regionalne i državne prvakinje u atletici – Vinkovci

– državne viceprvakinje u krosu – Poreč

– Kros za učenike 5/6 razred – 3. mjesto na Županijskom natjecanju – Fran Antolović, Patrik Nedeljko, Jakov Sovar, David Radiković

USPJEŠNI KROZ GODINU:

DJEČJI VRTIĆ „MASLAČAK”

  1. Olimpijski festival – bacanje loptice u dalj – brončane medalje

FILIP GORIČANEC

ANDREJA ORŠUŠ

NK „RUDAR” MURSKO SREDIŠĆE

POČETNICI – KATEGORIJA U-8

2. mjesto u županijskoj nogometnoj ligi

LIMAČI – KATEGORIJA U-10 – 3. mjesto u županijskoj nogometnoj ligi

SHOTOKAN KARATE KLUB „MURAKEN”

PATRICIJA KONČIĆ

1. mjesto u KATAMA – GRAND PRIX MEĐIMURJA

3. mjesto u KATAMA – VIROVITICA OPEN kategorija

VANJA TOT

1. mjesto u KATAMA – KUP SV. NIKOLA VARAŽDIN

  1. mjesto u KATAMA – VIROVITICA OPEN, GRAND PRIX          MEĐIMURJA, KATANA KUP SLOVENIJE, IVANEC OPEN
  2. i 3. u BORBAMA – KATANA KUP SLOVENIJA,          LJUBLJANA OPENŠRD „MURA” MURSKO SREDIŠĆEMARTA MUTAK  – 1. mjesto LIGA MLADEŽI MŽ – U-18

    2. mjesto – seniori – KUP županije

    DAMIR KUKOVEC – 1. mjesto – druga županijska liga                                                                                                zapad

    NK „MURA” HLAPIČINA

    VETERANI – 1. mjesto sezona 2016./2017.

    – kategorija sjeverozapad Međimurskog nogometnog saveza veterana

    ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA

    IVA HRANILOVIĆ I KLARA ŠKVORC

    2. mjesto u državi – SPORTSKE IGRE MLADIH U SPLITU

    odbojka na pijesku – kategorija 2002.

    ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA

    1. mjesto na regionalnom natjecanju (Međimurska i Varaždinska županija) u Maloj odbojci – ženska momčad (2004. godište i mlađe)

    ODBOJKAŠKI KLUB „PLAVI” PEKLENICA

    MUŠKA ODBOJKA

    – 3. mjesto u Kupu Međimurja

    UDRUGA MAŽORETKINJA MURSKO SREDIŠĆE

    DRŽAVNO PRVENSTVO MAŽORETKINJA U KOPRIVNICI

    – 2 ZLATA,2 SREBRA, 2 BRONČANE MEDALJE, 8. i 9. mjesto

    INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE DANCE FESTIVAL-SAMOBOFEST 2017

    – 2 ZLATA ,2 SREBRA, 3 BRONČANE MEDALJE I 5. MJESTO I 6. MJESTO

    INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE CUP-DOMENICA OPEN 2017

    – Sveukupni plasman ekipe 2. MJESTO-SREBRNA MEDALJA

    EUROPSKO PRVENSTVO MAŽORETKINJA ALMERRE 2017-NIZOZEMSKA

    – Eva Varga –ACCESORIES SOLO JUVENILE-12. MJESTO

    1. PRVENSTVO HRVATSKE U MAŽORET PLESU –KOPRIVNICA 2017

    MARŠIRAJUĆA GRUPA-juniori 1. MJESTO

    ZASTAVE-JUNIORI 1. MJESTO

    TRADICIONALNI MAŽORET PLES-minime mlađe – 2. MJESTO

    MARŠIRAJUĆA GRUPA-mlađi juniori 2. MJESTO

    POMPONI-NAJMLAĐI – 3. MJESTO

    SOLO S REKVIZITIMA-NAJMLAĐI Eva Varga 3. MJESTO

    SOLO S REKVIZITMA –kadet-Taša Goričanec 8. MJESTO

    DUET S REKVIZITIMA-kadeti-Nera Hranilović i Rahela Novinić – 9. MJESTO

    INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE DANCE FESTIVAL-SAMOBOFEST 2017

    TRADICIONAL MAJJORETTE DANCE-kadeti – 2. MJESTO

    MAJORRETTE TEAM LARGE GROUPE-kadeti- 3. MJESTO

    POMPONS-kadeti – 3. MJESTO

    ACCESSORIESS SOLO –Eva Varga 1. MJESTO

    DUET POMPONS-kadeti-Eva Varga i Saša Matić – 2. MJESTO

    DUET POMPONS-seniori-Marija Lisjak,Kristina Škvorc – 1. MJESTO

    ACCESSORIES SOLO-senior Kristina Škvorc – 3. MJESTO

    POMPONI –dječja- 5. MJESTO

    TRADICIONAL MAJORRETTE DANCE-dječja – 6. MJESTO

    INTERNATIONAL TWIRLING AND MAJORETTE CUP-DOMENICA OPEN 2017

    Ekipno natjecanje gdje se boduju sveukupni rezultati u 3 kategorije,natjecali smo se u kategoriji

    TRADICIONALNI MAŽORET PLES-juniori i minime mlađe i kategorija POMPONI-KADETI

    Sveukupni ekipni plasman bio je – 2. MJESTO

    EUROPSKO PRVENSTVO U MAŽORET PLESU ALLMERE 2017-NIZOZEMSKA

    ACCESORIES SOLO-JUVENILE-Eva Varga 12. mjesto

    PLANINARSKO DRUŠTVO “BUNDEK” MURSKO SREDIŠĆE

    GODIŠNJA NAGRADA HRVATSKOG PLANINARSKOG SAVEZA ZA NAJBOLJI RAD S MLADIMA U 2017. GODINI

    DVD MURSKO SREDIŠĆE

    MILJENKO PALNEC – 2. mjesto – utrka vatrogasaca u Zagrebu

    Sudjelovanje na natjecanju i izložbi starih ručnih štrcaljki u Svetoj Mariji – obnovljena stara štrcaljka DVD Mursko Središće iz 1892. godine proglašena najljepšom u Međimurskoj županiji

    DVD PEKLENICA

    ŽUPANIJSKO VATROGASNO NATJECANJE – osvojeno 1. mjesto u kategoriji pomladak muški djeca od 6 do 12 godina

    USR “SPORT ZA SVE” MURSKO SREDIŠĆE

    1. mjesto – Županijski turnir u odbojci za žene
    2. mjesto – Županijski turnir u boćanju rekreativaca Međimurja
    3. mjesto – Županijski turnir u kartanju “BELOTA” rekreativaca Međimurja

    DRUŠTVO ŽENA MURSKO SREDIŠĆE

    1. FESTIVAL MEĐIMURSKIH SLASTICA “BAKINI KOLAČI” PRELOG: 3. mjesto osvojila NADA TURK

    OSNOVNA ŠKOLA MURSKO SREDIŠĆE

    LUKA MESARIĆ – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)

    FRANO NOVAK – 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)

    IVANO GOGIĆ – 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike – Infokup (kategorija Logo – 5. razredi)

    ŠIMUN BILAS – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 6.razredi

    LOVRO ŽGANEC – 1. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 7. razredi)

    NOA ŠAJNOVIĆ – 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike i 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz elektronike (8. razred)

    KEVIN NEDELJKO – 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz informatike (Logo – 8. razred)

    LUKA SLAMEK – 1. mjesto na Županijskom natjecanju i 14. mjesto Državno natjecanje iz elektrotehnike

    RADIOKLUB MEĐIMURJE – MURSKO SREDIŠĆE

    VLADIMIR VINKO – sudjelovao na balkanskom prvenstvu u Divičibarama u Srbiji

    – kategorija M60 – 2. mjesto

    – Europsko prvenstvo u Litvi – 6. mjesto u sprintu i 11. mjesto u klasici

    KLUB LIJEČENIH ALKOHOLIČARA “POVRATAK” MURSKO SREDIŠĆE

    10 godina apstinencije – priznanje Hrvatskog saveza klubova liječenih alkoholičara za dugotrajan trud – JOSIP ORŠUŠ

    ATLETSKI KLUB MURSKO SREDIŠĆE

    MARTA NOVAK  – godišnja nagrada za najbolju sportašicu grada

    – HRVATSKI ATLETSKI SAVEZ – TOP 30 atletičara i atletičarki – 4 atletske discipline: 200, 300, 400 i 600 metara